Dots 2 Dots 2 Cross Cross
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do

Centrum wiedzy

  • Podstawowa zasada: Im więcej wystawionych aukcji tym większy zarobek!


   Każdy przedmiot można wystawić tyle razy ile jest dostępnych zdjęć!

  • Wszystkie zdjęcia są dostępne w panelu dropphouse.com Jeżeli chcesz skorzystać z większej ilości zdjęć aby wystawić większą ilość aukcji i zarobić więcej możesz skorzystać z darmowego programu do obróbki zdjęć np. Picassa. FB traktuje takie zdjęcia jako nowe.


   Wystaw wszystkie produkty w różnych kategoriach np. jeżeli wystawiasz słuchawki wystaw je w kategorii: elektronika, telefony i akcesoria, sport, słuchawki. Wystawione aukcje zdubluj w co najmniej 10-20 większych miastach np. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice. To zwiększy zasięgi twoich postów i zdobędziesz o wiele więcej zamówień.

  • Wystawione przez ciebie aukcje na FB należy edytować (tz. dodajemy/usuwamy wykrzyknik, przecinek itp. zmieniamy tytuł na tematyczny np. “okazja na dzień mamy” “promocja na dzień dziecka”) co dwa dni aby twój post podbijał się w rankingach tj. pojawiał się u samej góry danej kategorii co znacząco zwiększa szanse na zamówienia.


   Po 7 dniach od wystawienia aukcji pojawia się przycisk “wznów”. Nie wznawiamy aukcji masowo! Staramy się wznawiać jednorazowo klika aukcji w odstępie co 1-2 godz. Zmieniamy lokalizację na duże miasto powiatowe.

  • Aukcje można wystawiać nie tylko na Facebook ale również OLX, Allegro lokalnie, Gumtree, Gratka, Lento, Sprzedajemy, Instagram, Vinted (w aukcji koniecznie trzeba napisać, że nie sprzedajemy za opcją KUP TERAZ). Można założyć nowe konto na FB, utworzyć swój fanpage bądź grupę na FB, udostępniać posty na grupy sprzedażowe. Im więcej wystawionych aukcji tym więcej zamówień.


   Wasi znajomi widząc wasze posty mogą stać się waszymi klientami. Jeżeli natomiast nie życzycie sobie aby wasi znajomi widzieli ofertę firmy istnieje opcja ukryj moje posty, wówczas będą nie widoczne dla waszych znajomych.

  • Aby wasza sprzedaż została sfinalizowana należy na zadane pytania klientów opowiadać szybko jak to tylko możliwe (z doświadczenia wiemy, że odpowiedź w ciągu 45 minut zwiększa sprzedaż, po tym czasie szanse na zamówienie maleją prawie do zera)


   Zawsze odpisujemy zainteresowanemu klientowi!

  • Nie odpowiadamy klientom wyłącznie zdaniami twierdzącymi. Odpowiadamy krótko, zwięźle i na temat. Większość odpowiedzi na zadane pytania przez klientów tj. kolor, specyfikacja produktu, koszty wysyłki, sposób wysyłki, sposób płatności, cena produktu klient znajdzie w zamieszczonym przez was poście. Często się zdarza, że klient który dużo pyta rzadko składa zamówienie a ten który naprawdę jest zainteresowany zakupem produktu podaje dane do wysyłki i składa zamówienie.


   Aby zwiększyć swoje dochody należy przy składaniu zamówienia przez klienta zasugerować mu inne produkty z oferty firmy. Często zdarza się iż klient któremu polecimy inny produkt z naszej oferty wyraża chęć zakupienia dodatkowego produktu (klient ma więcej przedmiotów przy jednym koszcie dostawy).

  • Przy składaniu zamówienia w panelu dropphouse.com w polu uwagi można wpisać preferencje klienta co do koloru produktu. Zgodnie z informacją w aukcji w przypadku zmiany stanów magazynowych zastrzegamy sobie prawo do wysyłki losowo wybranego koloru.


   Do paczek są dołączane paragony. W celu wystawienia faktury klient powinien podać nam poprawne dane: nazwę firmy, imię i nazwisko, numer NIP, pełny adres siedziby firmy oraz adres e-mail. Klient otrzyma fakturę po odebraniu paczki na adres e-mail.

  • Zawsze jesteśmy mili i kulturalni w relacjach z klientami.


   Po przekazania nam danych wysyłkowych przez klienta dziękujemy za zakupy i życzymy miłego dnia/weekendu/wieczoru (czyt. szablony przykładowych pytań i odpowiedzi).

  • Statusy paczek widoczne są w systemie dropphouse.com w zakładce zamówienia. Klienci zaś otrzymują powiadomienia na swoje numery telefonów.


   Zgodnie z ustawą o zakupach internetowych (online) klientowi przysługuje prawo zwrotu w ciągu 14 dni jeżeli produkt jest oryginalnie zapakowany i nie nosi oznak użytkowania.

  • Obsługą posprzedażową zajmuje się nasze Biuro Obsługi Klienta. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z reklamacjami należy odesłać klienta na adres dropphousebok@gmail.com. Zgodnie z ustawą na odpowiedź klienta mamy 14 dni.

  • Szczegółowe instrukcje obsługi panelu handlowca Dropphouse:


   Zarejestruj się https://dropphouse.com/Identity/Account/Register

  • Potwierdź link rejestracyjny na mailu.
   Po zalogowaniu z prawej strony kliknij Panel, po lewej stronie ukażą się 3 zakładki.

  • W Moje Konto uzupełnij wszystkie dane wraz z awatarem.
   Warunek konieczny do wypłat.
   Pomiń rubrykę – Potwierdzenie numeru konta bankowego.

  • Zakładki w Panelu:

   Moje konto
   - dane podstawowe
   - pierwszy poziom prowizji od sprzedaży, który może się zwiększać w zależności od ilości zamówień
   - ostatnie rozliczenia z aktualną, wypracowaną przez was kwotą i statusem waszych prowizji za dostarczone paczki.

  • Zamówienia
   - wyszukiwarka zamówień ze statusami: nowy/w realizacji/paczka nadana/dostarczone/zwrócone
   - lista zamówień waszych klientów


   Produkty
   - wyszukiwarka produktów
   - aktualne stany magazynowe
   - pod każdym produktem ikonka ze strzałką do ściągnięcia zdjęć i opisu

  • Pytanie: Czy ten przedmiot jest dostępny?

   Dobra odpowiedź: Dzień dobry, tak, mamy jeszcze kilka sztuk w tej cenie. Ile sztuk potrzeba, 1 czy więcej?

   Zła odpowiedź: Tak. sprawdzę na magazynie

  • Pytanie: Chcę złożyć reklamację. Proszę mi zwrócić pieniądze.

   Dobra odpowiedź: Dzień dobry, jestem pośrednikiem pomiędzy klientem a firmą i nie posiadam wiedzy oraz kompetencji na temat procesu reklamacyjnego. W celu reklamacji/zwrotu prosimy o kontakt pod adresem e-mail: dropphousebok@gmail.com.

   Zła odpowiedź: Nie. Nie mamy zwrotów. Proszę odesłać produkt na adres, z którego przyszedł.

  • Zakończenie rozmowy z klientem.

   Dobra odpowiedź: Dziękujemy za zakupy. Państwa zamówienie zostało przekazane do realizacji. Życzę miłego dnia/wieczoru/weekendu..

   Zła odpowiedź: ok. brak odpowiedzi

Arrow